top of page

Možné řešení pro lampy VO svítící bíle?

Vyměnili vám v obci LED lampy a namísto oranžové ty nové svítí bíle? Nebo již máte bílé veřejné osvětlení nějakou dobu a představitelé územní samosprávy odmítají investovat obrovské množství financí do přestavby? Existuje dostupné řešení - amber čočka (optika).


LEDiL AMBER lense

LEDiL AMBER čočka (jantarové barvy) dokáže zcela eliminovat spektrální oblast s modrým světlem při zachování dobré úrovně optického výkonu a bezpečného nočního osvětlení pro všechny. Eliminace těchto vlnových délek zároveň omezí světelné znečištění a mj. umožní lepší viditelnost noční oblohy. Stačí ji vyměnit za tu čirou ve svítidle.Jak můžete vidět na datech výše, výsledky měření jsou velmi dobré. Optika doopravdy odřízne kompletně modrou část spektra a účinnost sníží přijatelně. Přeměřování probíhalo u více zdrojů a pro různé proudy (pro zjednodušení záměrně uvádíme výsledky se zdroji s CCT ∼4000 K).


A nakonec možná rozhodující faktor - cena:

1 svítidlo výše uvedeného typu (viz foto) je potřeba osadit 6ti optikami, což při ceně 30 Kč/ks vyjde na 180 Kč.

Cenová nabídka je od firmy TRON ELEKTRONICKÉ SOUČÁSTKY, s.r.o.Vhodný přístup k řešení veřejného osvětlení (seřazeno od nejlepšího řešení):

  1. pořiďte LED lampy PC Amber (1750 K)

  2. pokud již máte LED lampy svítící bíle, opatřete je optikou LEDiL AMBER

  3. pokud z nějakého důvodu nelze na bíle svítící LED lampy nasadit optiku LEDiL AMBER, přelepte oblast vyzařování samolepící oranžovou fólií blokující modré světlo


Zdroj:

+ Hynek Medřický

+ TRON ELEKTRONICKÉ SOUČÁSTKY, s.r.o.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page